Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Nis
19

    

Obezitenin Lida ile Tedavisi

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Hakkında Uyarılar, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 19 Nisan 2010 tarihinde eklenmistir.

Obezitenin Lida TedavisiKilo vermek için ve Lida kullanımı için gerekçe 30 kg / m2 ve üzerindeki VKİ’ dir (Vücut Kütle İndeksi). Ancak diyabet, tansiyon yüksekliği, kalp yetersizliği gibi obeziteye eşlik eden hastalıkların varlığında ya da yağ birikiminin basende değil, karında olduğu obezite vakalarında 25 ile 30 kg /m2 arasındaki VKİ’ nde de kilo verme endikasyonu vardır. Kısacası orjinal Lida kullanabilmek için gerekli kilo oranı çok önemlidir.

Bu konuda hekimlerle hastaların genellikle gerçekçi olmayan beklentileri vardır. İlk hedef olarak, VKİ 35 kg / m2′ ye kadar olanların, başlangıçtaki kilolarının yüzde 10′ u kadar kilo vermeleri, daha yüksek kilolu olanların ise başlangıç kilolarının yüzde 20’sini vermeleri lida dai dai dua kapsül ile programlanmalıdır. Böylece inilen kilo 6 ay sabit tutulduktan sora ikinci bir kilo verme programıyla yine yüzde 10 ve yüzde 20′ lik kilo verme sağlanması daha kalıcı ve gerçekçi olur.

Tedaviye daima temel tedaviyle yani yaşam biçimini (beslenme, spor) değiştirmeyle başlanır. Yeme alışkanlığı ve spor yıllar boyu edinilen bir alışkanlık olduğundan, bireyin kendisine verilen bilgi ve öğütle bu alışkanlığından vazgeçmesi çoğu zaman kolay olmaz. Temelde Lida tüketirken spor faaliyetleri içerisinde bulunmak değerli bir katkıdır ama bulunmamanın gerektiği durumlar da vardır.

Video destekli grup halinde eğitim bu durumlarda çok yararlı olmaktadır. Motivasyon başarının anahtarıdır. Hastaya, sağlık risklerinin ortaya konmasından daha çok, kilo vermekle olacak tıpsal ve kozmetik pozitif değişikliklerin gösterilmesi motive edicidir. Bu aşamada Lida ile kilo vermeyi kolaylaştırıcı, yağ yakıcı (CLA, koenzim Q10, Chitosan ve krom) ve tokluk verici, iştahı frenleyici (Spirulina) doğal ürünler kullanılabilir.

Altı ay içinde başarılı sonuç alınmazsa, tedavi programına, tüm üniversite kliniklerinde uygulanan ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış iki sentetik ilaç Sibutramin ve Orlistat eklenir. Ancak yan etkilerinden dolayı bu iki ilaç ilk aşamada temel tedavinin başarısız olduğu durumlarda uygulanır. Lida ise bahsedilen gibi değil, kesinlikle sibutramin ve türevi etken maddeleri ihtiva etmeyen bitkisel bir üründür. Bu şekilde de sonuç alınmaz ve VKİ 40’m üzerine çıkarsa cerrahi yöntemlerin endikasyonu vardır. Kronik bir hastalık olan obezitenin tedavisi, genellikle ömür boyu sürer.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.