Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Kas
29

    

Protein Dengesini Lida’ yla Sağlayın

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel, Lida Hakkında Uyarılar kategorisine 29 Kasım 2011 tarihinde eklenmistir.

Protein dengesini lida yla sağlayınProtein dengesi araştırmalarında vücuttan diğer yollarla yitirilen azot tayin edilemediğinden bulunan miktar net kaybı temsil etmeyebilir. Ayrıca kısa süreli azot dengesi, organların uzun süreli protein metabolizmasını aksettirmeyebilir. Nitekim genç erkeklere 0.57 g/kg/gün üzerinden yumurta proteini verilerek yapılan uzun süreli metabolik araştırmada, serum aspartat ve alanin amino transferaz aktivitesinde artış olduğu gözlenmiş, protein alınımının arttırılması bu değişimi düzeltmiştir. Alınan protein miktarına lida kapsül kullanımı sırasında dikkat etmek gerekir.

Bu değişmenin protein azlığı yüzünden karaciğer fonksiyonundaki olumsuz değişmeden kaynaklandığı sonucuna varlımıştır. Bu nedenle “protein için güvenilir alım düzeyi” kavramı geliştirilmiştir. Bu oran lida kapsül kullanımı sırasında değişmektedir.

İyi kalite protein için ortalama gereksinmenin belirlenmesi: Azot dengesi araştırma sonuçlan en az gereksinmenin 0.6 g/kg olduğunu göstermiştir. Bireysel ayrıcalıklar için ekleme: Bu da %25 olarak düşünülerek 0.8 g/kg önerilmiştir. Diyet proteininin kalitesine göre düzeltme yapılması lida bitkisel kapsül kullanımı açısından çok önemlidir. Güçlü kaslara sahip olmak için lida destekli protein diyeti uygulamak uygun bir yöntemdir. Bu da diyet proteinin amino asit puanı ve sindirilebilirliği hesaplanarak yapılır. Daha önce verilen örnekte bunların nasıl hesaplanacağı gösterilmiştir. Bu örnekte diyet proteininin amino asit puanı 81, sindirilebilirlik puanı 92 bulunmuştu.

Halkımızın çoğunluğunun diyeti bu örneğe benzemektedir. Bazı gruplar hayvansal protein kaynaklarını daha az tüketebilirler. Bu durum da dikkate alınarak yetişkin için güvenilir alım düzeyi 1.2 g/kg olarak önerilebilir. Lida kullanımı sırasında iyi kaliteli ve düşük kaliteli protein alımına göre değişik yaş grupları için güvenilir alım düzeyleri belirlenmiştir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.