Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Mar
06

    

Proteinler ve Lida Hapı

İnsan bedeninin temel yapı taşı proteinlerdir. İnsan bedeninde yeni dokuların yapılması, onarımın gerçekleşmesi, enbiiyonların ve yaraların iyileşmesi, büyüme ve gelişme için gereksinim vardır. Bir gram proteinin metabolizma hızı sonucunda 4 Kkal enerji açığa çıkar, bu karbonhidratla orandadır. Zayıflama yada kilo almanın büyük kısmını etkileyen proteinler bu yüzden Lida kullanan kişiler için yüksek önem arzetmektedir.

Proteinlerin temel yapıtaşı aminoasitlerdir. Proteinli besinin sindirim kanalında aminoasitlere kadar parçalanır ve öyle inilir. Aminoasit tüketimi ile tepkiyebilen Lida yosun kapsülü için düzenli vitamin alımı şarttır.

Proteinli besinler içerdikleri aminoasit miktarı ve dizisine değişik kalitelere ayırılır. Bunu açıklayacak olursak; proteinli besinler 1. Kalite (yüksek kalite) ve 2. Kalite (düşük kalite) olarak ikiye ayırılır:

  1. Kalite Protein İçeren Besinler: Kırmızı et, balık, tavuk, yumurta, süt, peynir, yoğurt gibi besinlerdir. Bu besinler içerdlkleri aminoasit dizisi yönünden birim miktarda en yüksek I m ilcine sahiptirler. Besin alındıktan sonra sindirilebilen, emilen ve yapıtaşı olarak kullanılan aminoasit miktarı bu besinlerde en çoktur. Proteinin kalitesini de sindirilebilirliği ve yapıtaşı olarak kullanılabilirliği saptar.
  2. Kalite Protein İçeren Besinler: Kurufasulye, nohut, mercimek, barbunya gibi kurubaklagillerdir ve fındık, fıstık, badem, ceviz gibi kuruyemişlerdir. Birim miktarda yüksek kalitede protein içeren besinlere göre daha az protein içerirler ve sindirilebilirlikleri daha zordur. Ancak daha ekonomik ürünler olduğu için hayvansal besinler ile yeterli protein alınamadığı durumlarda iyi bir seçenek ve tamamlayıcı besinlerdir.

Diğer bir grup da protein içeren, ancak kalitesi daha düşük olan besinlerdir. Buğday, arpa, mısır gibi tahıllar ve bunlardan yapılmış ekmek ve benzeri besinler. Bunlardan başka meyve ve sebzeler de bir miktar protein içerir. Meyve ve sebzelerin Lida için önemi konusunda daha evvel Açai, Lida Enerji Meyvesi konu başlığı altında mucize açai’ den bahsetmiştik. İnsanların günlük alması gereken protein miktarı ortalama olarak 0,8-1 gr /kg-gündür. Ancak bazı durumlarda bu gereksinim artar. Bu durumları şöyle sıralayabiliriz;

  • Büyüme ve gelişme çağındaki çocuklar,
  • Gebe ve emziren kadınlar,
  • Ağır işçiler,
  • Sporcular.

Yara iyileşmesi gerektiren ameliyat sonrası gibi durumlar. Protein alımının kısıtlanması gereken durumlar da vardır. Özellikle böbrek yetersizliği olan hastalar, doktorlarının verdiği listeye göre beslenmelidirler. Diyabetik hastalarda da fazla miktarda protein tüketimi böbrek rahatsızlığını ilerletebilir. Zayıflamada da yağ partiküllerinin parçalanarak mitokondri sistemine aktarılmasında önemli rol oynayan doğru proteinler Lida için gereklidir.

Proteinden alınan enerji günlük harcanan enerjinin % 10 ile 20’si kadar olmalıdır. Karbonhidrattan fakir, proteinden zengin besin alanlarda, beden gerektiği kadar proteini kullan diktan sonra kalan miktar, karaciğerde birtakım biyokimyasal olaylar ile glikoz ya da yağa çevirilir. Orjinal Lida’ da bu çevrimleri vücuttan atarak kilo verdirir. Yeterli karbonhidrat alımı olmadığında yalnızca glikoz kullanabilen karaciğer, kalp ve beyin gibi organlarımız için protein, karaciğerde karbonhidrata çevrilir. Bu sağlıklı bir beslenme değildir ve beslenmede protein, yağ, karbonhidrat dengesi bozulmamalıdır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.