Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eyl
04

    

Sağlıklı Diyetin İlk Adımları

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel kategorisine 04 Eylül 2011 tarihinde eklenmistir.

D vitamini ve lida ile ilgili önemli nokta, bu vitaminin önemli fonksiyonlarını dikkate alarak, aynen diğer bir çok vitaminde olduğu üzereSağlıklı diyetin ilk adımları insanların bunu fazla miktarda almaya yönelmelerine bağlı sakıncalardır. Lida kullanımı sırasında beklenmedik bir etki görülürse doktorunuza danışın. Bir zehirlenme durumu olmadığını, buna karşılık ishal, bulantı veya kilo kaybı gibi sakıncaların ortaya çıkabileceğine yukarıda değinilmişti. Bunun yanında gene yukarıda değinildiği üzere fazla alınan D vitamini, bağırsaklardan kalsiyum emilimini artıracağından dolayı kalsiyum’un damarlarda ve böbreklerde birikmesine neden olmakta ve atherosklerosiz’den böbrek taşlarına kadar bir seri olumsuz neticeyi beraberinde getirmektedir. Lida kapsül’ ün böbreklere zararlı bir etkisi görülmemiştir. Buna göre D vitamininin megadozlarla alımı;

  • Kalp dokusunda kalsiyum plakları.
  • Damar çeperlerinde plak oluşumları ve buna bağlı damar daralması (Atherosklerosiz).
  • Damar çeperindeki kalsiyum’dan oluşan plakaların damar çeperine yaptığı basınca bağlı damar çatlamaları ve iç kanama riski.
  • Böbrek dokuda kalsiyum plak oluşumları.
  • Böbreklere gelen ve bu organdan çıkan kanalların cidarlarında oluşan kalsiyum plakalarından kaynaklanan böbrek taşı oluşumu.
  • Kusma, bulantı, ishal, ağırlık kaybı v.b

Dikkat edildiğinde D vitamininin doğurduğu sakıncalar genelde bağırsaklardan kalsiyum emilimini artırma neticesinde ortaya çıkan olumsuz gelişmeler şeklinde olmaktadır. Dikkatli kullanıldığı takdirde lida form kapsül zayıflama konusunda size faydalı olacaktır. Yağ yakma ve zayıflamada lida gücü sizi hedefinize ulaştıracaktır. E vitamini yağda eriyen bir vitamindir. Çeşitli gıdalarda bulunan farklı tokoferol ve tokotrienol denilen maddelerden oluşur. Bunlar içinde en aktif olanı alfa tokoferol’dür. E vitamininin günlük gereksinilen miktarı 15 mg alfa tokoferol olup bazı kaynaklarda IU olarak da belirtilebilir. 1 mg alfa tokoferol 1.5 lU’ye eşdeğerdir. Bu miktarlar lida kullanımı sırasında değişiklik gösterebilir. Çocuklarda alınması gerekli miktar yukarıdaki dozun daha altıdır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.