Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Kas
17

    

Sağlıklı Sebze ve Meyve Tüketimi

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Genel, Lida yosun hapı, Sağlıklı Beslenme kategorisine 17 Kasım 2011 tarihinde eklenmistir.

Sağlıklı sebze ve meyve tüketimiHücreler arası pektik öğeler, çiğ sebze ve meyvede kalsiyumla birleşmiş (protopektin) olarak bulunur. Sebze ve meyve tüketimi lida kullanımı sırasında çok önemlidir. Sebze ve meyve ısıtılınca protopektin pektine hidrolize olur. Bu olay sebze ve meyvenin yumuşamasına yol açar. Aynı zamanda hücrelerin kırılması ile normal yapı bozulur, sebze ve meyve yumuşar. Meyveleri lida kapsül kullanımı sırasında bu şekilde tüketebilirsiniz.

Nişasta parçacıkları su çekerek şişer. Hacmin normalin üstüne çıkması ile hücreler kırılır ve aralarında su toplanarak bir araya gelir. Bu “Jöleleşme” olayıdır. Pişerken nişastanın az bir bölümü küçük moleküllere hidrolize olur. Bu gıdaları lida form hapı kullanımı sırasında çok tüketmeyin.

Hücre su çekerek hacmi genişler. Aynı zamanda ısının etkisi ile iç boşluktaki havanın hacmi de artar. Bu, hücrenin kırılarak gerginliğini kaybetmesine yol açar. Pişerken oluşan asit etkisi ile klorofilin bileşimindeki Mg, H ile yer değiştirir. Bu olay, yeşil rengin kahverengiye dönmesine neden olur. San pigment pişirme ile etkilenmez. Düzensiz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını lida’ yla değiştirin ve sağlıklı beslenmenin ilk adımını atın. Antosayanin asitlik derecesine göre renk değiştirir. Asit tepkimede kırmızı, pH yükseldikçe mavi olur. Beyaz renkliler soyulduktan sonra hava ile temas edince flavonoid pigmenti okside olur ve renk kahverengiye döner.

Sebze ve meyveye lezzet veren kükürtlü moleküller pişirilirken değişikliğe uğrar. Meyve ve sebzeleri lida destekli diyetlerde bu şekilde tüketmeyin. Soğan pişince kükürtlü moleküllerin bir kısmının buharlaşması ile keskin lezzeti hafifler. Bunun yanında pişme esnasında lahanadaki kükürtlü moleküllerden oluşan hidrojensülfür hoşa gitmeyen bir tad verir. Pişme süresi uzadıkça hidrojensülfür miktarı artar.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.