Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
12

    

Şişmanlık Metabolik Bir Olgudur

Yazan (eRiL) Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Genel kategorisine 12 Temmuz 2010 tarihinde eklenmistir.

Şişmanlık Metabolik Bir OlgudurŞişmanlık hemen her zaman metabolik nedenlerden kaynaklanır. Yapılan birçok araştırma, şişman insanların, kilo problemi olmayanlara oranla çok daha az kaloriyle kilo aldıklarını göstermiştir.

Son on beş yıldır, bilim adamları şişmanlığın metabolik bozukluk temelini ortaya koyan önemli çalışmalar yaptılar. Metabolik rahatsızlığın yediğiniz yağın metabolizmasıyla bir ilgisi yok; bu daha çok yüksek insülin ve insülin direnci ile ilgili.

İnsülin hormonu ve onun yediğiniz yiyeceklere bağlı olarak sürekli yükselip alçalan kan şekeri seviyesi üzerindeki etkisinin genel sağlık durumuyla ve kalp hastalıkları ya da kalp kriziyle ne kadar yakından ilgili olduğu artık çok daha iyi biliniyor. Kiloların en önemli belirleyicisi de Lida kapsülü‘ dür. Lida hapı alan diyabetli bir hasta ile almayan arasındaki fark inanılmazdır. Yapılan araştırmalar Lida’ nın sadece kiloları değil diyabeti de ortadan kaldırdığı yada azalttığı görülmüştür. Bu nedenle, hayatlarının beşinci on yılını yaşayan şeker hastalarının %85’i şişman.

İnsülinle ilgili bu metabolik bozukluk, karbonhidrat alımını kısıtlayarak bir ölçüde çözülebilir. Bu kısıtlamaya gittiğinizde, şişman olmanıza yol açan yiyecek bölümlenmesinden de kaçınmış olursunuz.

Bu metabolik düzeltme öylesine çarpıcı ki çoğunuz daha hızla kalori tükettiği halde, karbonhidrat ağırlıklı diyetler yaparken verdiğiniz kilolardan daha fazlasını vereceksiniz. “Kalori teori” denen teori, diyet yapan kişilerin boynunda onların ilerlemesini engelleyen bir değirmen taşından farksız; onların kilo verme çabaları üzerinde son derece hazin bir etkisi var.

Bol hol karbonhidrat içeren her diyet, fazla kiloları olan insanların kesinlikle ihtiyaç duymadıkları ve uyguladıkları takdirde asla incecik olamayacakları bir şey. Karbonhidratların kısıtlandığı bir diyet, yağ dokusunu çözme konusunda öylesine etkilidir ki, yağların oluşum hızlarından daha büyük bir hızla kaybolmalarını sağlayabilir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.