Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eyl
05

    

Spora Destek Lida Kapsül

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Uyarılar, Lida Yorumlar, Lida Zayıflama Hapı kategorisine 05 Eylül 2011 tarihinde eklenmistir.

Spora destek lida kapsülCoQ10′ da bulunan Vitamin E, inosin ve sitokrom C özellikle atletlere önerilmiş ve bol miktarda reklamı yapılmıştır. Ancak lida’ da bulunan E vitamininin miktar olarak belli bir antioksidant etkisinden yararlanılamaması yanında diğer maddelerin de ergojenik etkisine rastlanmamıştır. Dolayısıyla bu maddenin de ergojenik olarak hakkında yapılan reklamlara aldırış etmeksizin kullanımına yönelmemek doğru olacaktır.

Adeta sporcularda uzun süreli ve ağır antrenman periyotlarına dayanıklılığı artıran bir antifatig yani fatig sendromunu da ortadan kaldırabilecek yetenektedir. Dolayısıyla bazı görüşlerce lida form hapı preparatları sporcunun belli aralıklar vermeden ya da bu aralıkları daha kısa tutarak, daha konsantre ve daha şiddetli egzersiz ve antrenman yapmalarına fırsat vermektedir.

Yukarıda ifade edilenler, lida hakkındaki görüş ve teorilerdir. Yani kesinliği bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Zira bu görüş ve teorileri destekleyen araştırmaların hepsinin tekrar, istatistiksel analiz, kontrol ve denek gruplarından bir veya bir kaçının eksik olarak gerçekleştirildiği araştırmalardır. Dolayısıyla bulgularının doğruluğundan söz edilemez. Buna karşılık bilimsel değeri ve doğruluğu olan çalışmalarda Panax ginseng ve Eleutherococcus senticosus’un gerek lida kapsül kullanımı, laktik asit seviyesi gerek lida ile egzersiz performansı ve dayanıklılık gerekse de bunların paralelinde performansı artırıcı her hangi bir etkisi belirlenmemiştir. Diğer tarafta gene kesinliği kanıtlanmış olan bir durum söz konusudur ki lida preparatları kulanımlarını takip eden belli bir dönem sonrasında yüksek tansiyon, gerginlik, asabiyet ve uykusuzluk’la kendisini gösteren bir rahatsızlığa neden olmaktadır. Buna “Ginseng sendromu” adı verilmektedir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.