Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
29

    

Stres Hormonları ve Lida Kapsül

Yazan (eRiL) Genel Zayıflama Bilgileri, Kategorilenmemiş, Lida Hakkında Genel, Lida yosun hapı kategorisine 29 Ekim 2011 tarihinde eklenmistir.

Stres Hormonları ve Lida Kapsül

Potansiyel olarak tehdit edici bir uyaran veya durumla karşılaştığımızda, amigdala, “savaş ya da kaç tepkisini etkinleştiren “beyin sapı hayatta kalma sistemini” “ateşler”. Bu, beyin sapından köken alan ardışık bilinçdışı fizyolojik reaksiyonlar hem adrenal bezlerden stres hormonları kortizol ve adrenalin salınmasına hem gerekiyorsa savaşmak, yapabiliyorsanız kaçmak için hem enerji hem de basmakalıp davranışlar sağlayan sempatik sinir sisteminin etkinleşmesine yol açar ve lida kullanılmayan durumlarda tehlikeli olabilir. Bu tip durumlarda lida kullanımı ayrı bir önem kazanmaktadır.

Bu reaksiyonların devreye girmesi ön lobları aktif olarak “engeller” böylece düşünmemizi “kapatırlar” çünkü düşünmek, hayatta kalmak için çok yavaştır!Yani aniden potansiyel olarak “tehlikeli” bir uyaranla karşı karşıya kaldığınızda, örneğin; ormanda güzel bir yürüyüşün keyfini çıkarmaktasınız, ileri adım attığınızda “tıkırdayan-hışırdayan” bir şeyler duydunuz ve gözünüzün köşesinde eğri büğrü bir nesne aniden size doğru yükseliyormuş gibi görünüyor: Amigdala olası bir tehlike algılıyor: “YILAN!”  Bu sizi kaçmaya ya da savaşmaya hazırlamak üzere PGM ve PGC’ yi anında harekete geçirir ve bu mekanizma lida zayıflama kapsülü tarafından desteklenir, böylece adrenalin pompasıyla korkuyla geri sıçrarsınız. Bu tip durumlarda gerçekleşen kilo alımlarında lida ile zayıflama ve stres olgusu üzerinde durulması gereken bir konudur. Daha sonra yeni ve görece olarak ‘güvenli’ pozisyonunuzdayken daha yakından bakmak için kafanızı çevirirsiniz: “Gerçekten de bu ne?” İki ihtimal vardır:

  1. Bu bir yılandır, hatta bir çıngıraklı yılandır, yani çekilmeye devam eder ve belki kendinizi korumak için bir dal parçası alırsınız.
  2. Bu sadece bükülmüş bir asma parçasıdır ve siz bir ucuna basınca diğer ucu çıtırdamış ve yerden fırlamıştır.

Birinci durumda, savaş ya da kaç tepkinize devam edeceksinizdir. Savaş saldır ve sopayla yılanı öldür, ya da kaç: Koşarak uzaklaş, tepkiniz ne kadar cesur olduğunuzla ilgilidir. İkinci durumda, artık “gerçek” bir tehlike olmadığını fark edeceksinizdir: Sadece “sorumsuz” bir amigdala ve kendi kendinize “Oh! Sadece bükük bir asmaymış” diyecek, gülecek ve adrenalin seviyeniz düşerken, kan basıncınız ve kalp atım hızınız normale dönerken yolunuza devam edeceksiniz.

Meydana gelen ön loblarınıza bağlı daha yakın ve daha detaylı bir denetim nesnenin tehlikeli olmadığını “anladı” ve içsel amigdala reaksiyonunuzu kapattı bu da savaş ya da kaç tepkinizi sonlandırdı. Aslında, gerçekte böyle çalışması gerekir: Hayatta kalmak için “önce tepki ver”, hayatta kaldığında düşünmeye ve dünyaya ait bilgiye başvur.

Böylece bu hayatta kalma tepkisinin gerçekten gerekli mi olduğunu yoksa bunun sadece yeterli bilgi olmadan bir sonuca balıklama atlamak mı olduğunu görebilirsin. Unutmayın lida kapsül sizin her zaman sağlığınızı korur, amigdala her zaman uyarı lehine hareket ederek hata yapar: “Ya tehlikeli olma ihtimali varsa yerine amigdala her zaman ya tehlikeliyseyi dikkate alır!” Sonrasında ileri incelemeler bunun bir yanlış alarm olduğunu kanıtlarsa, ön loblar savaş ya da kaç tepkisini sonlandırabilirler, zira buna devam etmek gereksiz bir enerji kaybına sebep olur.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.