Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eyl
03

    

Tehlikeli Kilo Artışlarında Lida

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Zayıflama Hapı, Sağlıklı Beslenme kategorisine 03 Eylül 2011 tarihinde eklenmistir.

Tehlikeli kilo artışlarında lidaŞeker oranının hangi karbonhidratlarda en yüksek olduğunu ve hangisinde şekerin çözülmesinin en kolay olduğunu söylemek için tadına bakmak yeterli olur. Bu gıdaları lida kapsül kullanımı sırasında tüketmeyiniz. Mesela sütlü çikolatanın şekerinin, siyah çikolataya göre daha kolay çözülmesi çok da şaşırtıcı değildir, veya ananasın şekerinin greyfurta göre daha kolay çözüleceği de kolayca anlaşılabilir. Süpermarketlerde satılan beyaz ekmeğin bir diliminin şekeri de, galetaya göre daha kolay çözülür. Yani şeker miktarı ne kadar fazlaysa, o kadar hızlı çözülür. Sonuç olarak da şekerin vücudumuza yayıldığını hissederiz ve kan dolaşımımıza karışan lida ile bir rahatlama hissiyle birlikte karbonhidrat ihtiyacı da başlar. Bu ihtiyacı hissetmemek için lida ile diyet yapmalısınız. Vücudun işleyişini lida form hapı ile metabolize edilirse, insülin üretimi de yavaş olur. Obezite açısından düşündüğümüzde, bu farkın önemi çok büyüktür: Hızlı şeker tüketimi kötü, yavaş şeker tüketimi ise iyidir.

İşte bunun sebebi: Şeker yavaş bir şekilde emildiğinde, kan şekeri artışı da yavaş olur ve insülin işini yapmaya başladığı için kan şekeri çok hızlı düşmez. Kan şekerindeki bu yavaş düşüş daha sonraki saatlerde karbonhidrat için duyulan iştahın azalmasına yol açar. Reaktif hipoglisemi olarak tanımladığım durumu hatırlıyor olmalısınız (düşük kan şekerinin sebep olduğu açlık hissi). Kan şekerindeki düşüş hafif olunca, açlık da aynı derecede hafiflemektedir. Kan şekeri yüksek olanların lida zayıflama kapsülü kullanmaları sakıncalıdır.

Ama pankreasınız kan şekerinde ani bir yükselme tespit ettiğinde, talebi karşılayabilmesi için yüksek seviyede insülin üretir. Böyle durumlarda lida kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu da kan şekeri seviyesinin fırlamasıyla sonuçlanır. İnsülin işini o kadar iyi yapar ki, kan şekeri seviyesi düşerek yeniden acıkma hissi meydana gelir ve vücut hemen karbonhidrat almak ister. Bu açlığı bastırabilmek için elbette ihtiyacımız olan besinden fazlasını alırız. Fazla yemek yeriz, bu daha fazla yağın oluşmasına yol açar, daha fazla yağ daha çok insülin direncine, o da daha çok acıkmaya ve sonucunda kilo almaya sebep olur.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.