Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Oca
05

    

Tiroit Sağlığı ve Lida Kullanımı

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida yosun hapı, Sağlıklı Beslenme kategorisine 05 Ocak 2011 tarihinde eklenmistir.

Tiroit sağlığı için Lida kullanmak Doğru mu?Hipotiroidizm vakalarının çoğunun çevresel kirlenmeden ve yağ dokularımızdaki böcek ilacı birikiminin salgılanmasından kaynaklandığı konusunda endişeler artmaktadır. Bazen az gelişen bir tiroit, gerçekte tiroidin kendisinden çok, stres seviyeniz ve adrenal fonksiyonlarınızla daha çok ilgilidir. Kortizol gibi adrenal hormonlar uygun tiroit fonksiyonlarında büyük bir rol oynar; yüksek seviyeleri T4’ün T3’e dönüşümünü engelleyebilir. Burada unutmadan belirtmek istiyorum ki Lida yosun zayıflma kapsülü hiç bir hormon seviyesiyle oynamaz. Stresin yol açtığı hipotiroidizmi bertaraf etmek için, doktorunuzdan tiroit fonksiyonu için TSH testiyle aynı anda, ACTH ve kortizol için de bir test yapmasını isteyin.

Eğer testinizde hipotiroit çıkarsa, bir endokrinoloğa gidin tiroit bozukluğu problemleriyle ilgili tecrübelidirler. Tiroidin ilaçla tedavisinin ötesinde çözümlere, özellikle beslenme ve yaşam tarzı stratejilerine açık olan birini bulmaya çalışın. Eğer tiroit fonksiyonlarında zayıflık teşhisi konduysa, aşağıdaki adımları atın:

Ana diyeti izleyin (birkaç değişiklik yaparak). Program tiroit sorunları yarattığı gösterilmiş olan çevre ve besin toksinlerinin çoğunu elimine eder. Guatrojenik turpgilleri pişirmeye çalışın (guatr uyardıkları bilinmelerine rağmen). Ayrıca tiroit ilacınızdan sonraki birkaç saat içinde demir içeren multivitamin veya kolesterol düşürücü ilaç almayın ya da demir, kalsiyum, soya veya bol lif içeren bir şey yemeyin bunlar tiroit hormonunu özümsemenize müdahalede bulunabilirler. Bu süreçte life ihtiyaç duyan Lida kapsül zayıflama ilacını kullanmamanız da iyi olur çünkü Lida’nın zayıflatıcı etkisinin maksimum düzeyde olabilmesi için lifli gıdalar tüketerek Lida’nın erittiği yağların vücuttan atılabilmesini sağlayabilmek gereklidir.

Her gün egzersiz yapın ve gevşeyin. Stres hormonu kortizol, aktif olmayan T4 hormonunun aktif T3 formuna dönüşümüne müdahale eder. Egzersiz bir yandan vücudunuzun tiroit hormonlarına olan duyarlılığını arttırırken, diğer yandan kortizol seviyelerini düşüren büyük bir stres gidericidir. Sekizinci bölümdeki diğer bazı rahatlama önerilerine bakın ve genel bir kural olarak, her gün en az otuz dakika herhangi bir türde egzersiz yapın.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.