Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Nis
04

    

Tiroit Sorunu Olanlara Lida Kapsül

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel kategorisine 04 Nisan 2011 tarihinde eklenmistir.

Tiroit sorunu olanlara Lida kapsülŞimdi hormonlarımızı tanıma zamanı. Hormon kelimesinin kökeni İngilizce “harmony” yani “uyum” sözcüğünden geliyor. Evrensel enerjiyle uyumlu şekilde akan yaşam enerjisi demek. Hormonlarımız yaşam enerjisiyle ahenk içinde dans ettiğinde biz de “yaşamsever” bir varlık olarak doğal sağlığımıza kavuşuyoruz; sadece kiloda değil, her boyutta.Hormonların bedenimizde düzenli ya da düzensiz çalışmaları, yaşam enerjisinin bedenimizdeki akışının yansımalarıdır. Yaşam enerjisi tıkandığında hormonlarımız da düzensiz çalışır. Bu tıkanıklığa neden olan faktörleri kitap boyunca değişik şekillerde tekrarladım. Her şeyin başı ruh ve akıl sağlığı.Hormona] dengesizlikler ruhsal, duygusal, zihinsel, bedensel dengesizlikler sonucu ortaya çıkar. Yani hormonal dengesizlikler; tıp ticaretinin daha fazla ilaç satmayı, daha fazla ameliyat yapmayı hedefleyerek empoze etmeye çalıştığı gibi sorunlarımızın nedeni değildir. Hormon  bozukluklarına bağlı olarak fazla kilolarınız varsa bunlardan Lida zayıflama hapı kullanarak kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Bu nedenle hormonal dengeyi sağlamak için dışarıdan verilen ilaç yardımları, geçici olarak semptomları ortadan kaldırarak belki sorunu geçici olarak çözümlenmiş gibi gösterir ama kök sorun yine bir başka yoldan, bir başka hastalık olarak kendisini ifade eder. Kalıcı çözüm, yaşam enerjimizi zihinsel, ruhsal, duygusal ve fiziksel boyutta dengelemekten ve Lida kullanmaktan geçiyor.Bunun hap yut düzelsin çözümü yok. Çabasız kolay çözümü yok. Her ne kadar olmasına inanmak isteseniz de.”Kolaycı zihinler çıkarcı zihinlerin kurbanı olur” sözünü sıkça tekrarladım Geleeeği Hatırlamak başlıklı kitabımda. Kilo endüstrisinde de geçerli bu; her alanda olduğu gibi. Bedeninizi yeni yaşam seçimleriyle, yeni bir yaşam tarzıyla yaratacak olan sizsiniz; ilaç, ameliyat, geçici bir süre yapılan diyet değil.

Kilomuzu Etkileyen Hormonlarımız
Beslenme ve egzersizin kilo ile bağlantısını artık hepimiz biliyoruz. Günlük gazetelerin sağlık köşeleri bu ikisine yönelik önerilerle dolu. “Yediğinin yarısı, hareketinin iki katı” formülü sıkça gazete köşelerinde tekrarlanır. Bu öneri yanlış değildir ama eksiktir. Hormonal sorunların kilolarımızı nasıl etkilediği konusunda yeterince bilgi sahibi değiliz; tiroit sorunu, östrojen sorunu, adrenal sorunu, ensülin direnci, leptin direnci vb. Sağlıklı bir kadının doğal yaşam döngüsü içinde doğal olarak azalan yükselen hormonlar bile sorun olarak medikalize edilmiş durumda. Regl sorunları ve menopoz için hormon tedavisi öngörülüyor. Genel anlamda sağlıklı insanlara birçok nedenle hormon takviyesi almaları yönünde “tedavi” uygulanıyor. Kilo ve metabolik sorunlar için hormon tedavisi ve Lida tedavisi rutin olarak uygulanıyor.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.