Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
18

    

Tok Kalmaya Zayıflama Hapı Lida

Yazan (eRiL) Gıda Alternatifleri, Lida Hakkında Genel, Lida Yorumlar kategorisine 18 Ağustos 2011 tarihinde eklenmistir.

Tokluk hissi veren ve kısa zamanda kilo vermeye yardımcı olan lida zayıflama hapları ile farklı bir güzelliğe sahip olacaksınız. Lida zayıflama hapları ile birlikte dengeli beslenmeyede özen göstermelisiniz. İnsanlar tarafından fazla ilgi görülen lida hapı zayıflatma dışında halsizlik yorgunluk gibi şikayetlerinizde ortadan kaldırıyor. Leptin.16. Leptin, yunanca “leptos” (ince) kelimesinden türetilmiştir. Yağ dokusunda (adipositler) üretilen ve dolaşıma verilen peptid yapıda bir hormondur.

Beyinde hipotalamus leptin reseptörlerinden zengindir. Leptin, bu bölgede bulunan nucleus arcuatus’taki neuronları etkileyerek en güçlü iştah uyarıcısı olan neuropeptid y’nin (npy) üretimini baskılar; böylelikle doyma hissinin belirmesine önemli katkı sağlar. Kullanımı kolay lida hapı ile ilgili bütün merak edilenler yazı içerisinde detalı şekillerde anlatılmıştır.

İştah uyarıcı eylemi yanında  insülin ve kortizol salgılanmasını uyararak organizmada yağ sentezini artırmaya, depolamaya ve b) genel olarak enerji tüketimini azaltmaya yönelik eylemler de gösterir. Leptin bunları da baskılamış olur. Kemiricilerde hem leptin geni kusuruna bağlı leptin eksikliği hem de leptin reseptörü kusurları ağır kalıtsal obeziteye yol açar. Bu hayvanların hipotalamusunda npy konsantrasyonları çok artmıştır. Leptin eksikliğine bağlı kemirici obezitesinde dışarıdan leptin verilince npy çok azalır. İnsanda bu modellerin eşdeğerleri ancak çok seyrek olarak tanımlanmıştır.

Şişman insanlarda genellikle kanda leptin düzeyi ince insanlardan çok daha yüksektir ve yağ kitlesindeki artışı yansıtı, şişmanlarda ortalama 30 ng/dl, ince insanlarda ise 7.5 ng/dl gibi). Bu yüksek leptin konsantrasyonları şişmanların iştahını neden baskılamamaktadır; leptine kısmi bir direnç mi söz konusudur? Bu sorular henüz tartışmalıdır. Bir çok dokuda leptin reseptörleri bulunmuştur.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.