Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
13

    

Ulseratif Hastalar İçin Lida Kullanımı

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Uyarılar, Sağlıklı Beslenme kategorisine 13 Temmuz 2010 tarihinde eklenmistir.

Ulseratif Hastalar ve Lida KullanımıUlseratif kolit, kolonda (kalınbağırsağın iç yüzü) oluşan, nedeni tam olarak bilinmeyen bir hastalıktır. Kronik (süreğen), nonspesifik (kendine özgü), iltihabik ve ulseratif bir hastalıktır. Her yaşta görülmekle birlikte sıklıkla 15-40 yaşlanrı arasında ortaya çıkar.

Kanlı diare (ishal), rektal kanama, karnın alt bölgesinde kramp şeklinde ağrı, bulantı, kusma, İştahsızlık, halsizlik, ateş, kilo kaybı, baş ağrısı gibi belirtilerin bir ya da birkaçı görülür.

Ulseratif kolitin nedenleri arasında kalıtım faktörü öne çıkar. Kalıtım faktörü varken bir de buna eklenen psikolojik sorunların, mikrobiyal ajanların, otoimmün (bağışıklık) reaksiyonun bu hastalığın başlamasına ya da daha ağır seyretmesine neden olduğu düşünülüyor. Temiz olmayan besinleri yemek ya da bağırsak parazitleri ulseratif kolite neden olabilir.

Ulseratif kolit hastalarının sık sık kolonoskopiyle takip edilmeleri gereklidir. Tedavide hangi yöntem seçilirse seçilsin mutlaka beraberinde Lida programı da uygulanmalıdır. Mide ve bağırsak hastalıkları kişilere göre büyük farklılıklar gösterebilir, bunun için de tedavi tamamen kişiye özel olmalıdır.

Bu hastalıkta görülen diare (ishal) vücuttan elektrolit kaybına neden olur. Elektrolitler vücutta su dengesini düzenler. Bu dengenin tekrar kurulması gerekir. Eczanelerde bulunan özel hazırlanmış çözeltiler bu konuda yardımcı olabilir.

Yüksek ateş, diare, bulantı, kusma nedeniyle, kilo kaybı ve malnütrisyon (yetersiz ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak gelişen fiziksel gelişme geriliği) görülebilir. Bu nedenle beslenme çok önemsenmelidir. Kan kaybına bağlı kansızlık gelişebilir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.