Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Eki
23

    

Uyku Düzeni ve İdeal Kilo

Yazan (eRiL) Lida Hakkında Genel, Lida yosun hapı, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 23 Ekim 2010 tarihinde eklenmistir.

Uyku Düzeni ve İdeal KiloUyku, Amerikalıların hayatında en çok ihmal edilen şeydir. Uykudan kırpabileceğimizi, limitimizi zorlayabileceğimizi sanıyoruz. Uyku bir dereceye kadar iyi kötü karşılaştırmasına bile konu olmuş, daha azıyla yetinmek erdemlilik sayılmıştır. Bu tam bir saçmalık. Nefes almak ve su içmek dışında hiçbir şey sağlığımız için uyku kadar önemli değildir. Üstelik az uyumakla kilo almak arasında yeterince bilinmeyen bir bağlantı vardır. Modern hayat insanların hareketlerini kısıtlayan ve uyku düzenini bozan bi çalışma sistemine sahiptir. Hem hareketsizlik hem uykusuzluk ve daha bir çok faktör vücutta yağ birikmesine ve fazla kilo almaya neden olur. Hareketsiz bir işe sahipseniz, uyku düzeniniz bozuksa ve de fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz Lida zayıflatıcı kapsül kullanıp ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Proust başyapıtını yazarken eserinin üzerinde (biz Fransızların pek çok şeyde yaptığı gibi) uzun uzun düşünmekten uykuya dalmakta çok zorlanmış. Bu tür bir uykusuzluğu elbette tavsiye etmiyoruz. İyi uyumak da bir sanattır. İyi uyku en temel zevklerden biridir. Hayatın başka zevklerinde olduğu gibi burada da bireysellik çok önemlidir ve herkesin farklı ihtiyaçları ve farklı bir düzeni olduğu unutulmamalıdır. Uyumak,  ideal kilo ve sağlık arasında sıkı bir bağlantı vardır. Uykusuzluk kilo almanıza, fazla kilolarınız da sağlığınızın bozulmasına neden olur bu nedenle uykunuzu düzene koymanızı ve mümkün olduğu kadar kısa bir zaman içinde fazla kilolarınızdan Lida yosun kullanarak kurtulmaya başlamanızı öneriyoruz.

Güneşe ve mevsimlere göre yaşayıp çalıştığımız zamanlarda uyumak çok daha kolaydı ve biyolojik saatimiz (günlük ritmimiz) kendisini günlerin uzayıp kısalmasına göre ayarlıyordu. Şimdi hepimiz kendi saatimize göre hareket ediyor, çoğunlukla yeterli uyku almıyoruz. Yaygın bir uykusuzluk sorunu ve buna karşılık bir sürü ilaç var. Gittikçe artan ulusal “uyku borcumuz” konusunda durmadan uyarılıyoruz. Araştırmalar uyku borcunun, ensülin direncini artırdığını ve stres hormonlarının salgılanmasını tetiklediğini gösteriyor. Vücudun uykusuzluğa verdiği tepki uyumayı daha da güçleştirdiğinden bu tam bir kısırdöngüdür.

Uykusuzluk aynı zamanda bizi halsizleştirir; vücudu canlandırmanın diğer yolu yemek yemek olduğundan bu da bizi aşırı yemeye iter. Kendimizi halsiz hissettiğimizde enerji veren yiyeceklere yöneliriz. Ve tabii ki, uykusuzluk beynimizdeki zevk alma mekanizmasını olumsuz yönde etkiler. En iyi deneyimi yaşayabilmek duyularımızın uyanık olmasına bağlıdır. İyi bir uyku iyi beslenme ve denge için hayati önem taşır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.