Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
03

    

Vitamin B-12 (Kobalamin) ve Lida…

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 03 Aralık 2009 tarihinde eklenmistir.

Vitamin B12 ve LidaEn son bulunan vitaminlerdendir. Her zaman Lida ile birlikte tüketilmesini de önerdik. Bunun sebebi şüphesiz insanın termojenik olarak zayıflamada başarı yakalaması sonrasında oluşan yağ yakımı ile yüksek miktarda B12 ve B9 vitaminlerine Lida ile yada Lida’ sız ihtiyaç duymasıydı. Ayrıca vitamin B-12 amino asitler ve nükleoprotein metabolizması için gereklidir. Bu vitaminin böbrek kanamalarını ve karaciğer hastalıklarını önleyici etkisi vardır. Vitamin B-12 yetersizliği “pernisiyöz anemi” ‘ ye sebep olmaktadır. Pernisiyöz anemide alyuvar ve akyuvar hücrelerinin sayısı ve hemoglobin miktarı azalmaktadır. Bu arada hastada sinir sistemi bozuklukları, yorgunluk ve baş ağrıları (depresyon) görülmektedir.

Vitamin B-12 eksikliğinden ileri gelen persiniyöz aneminin nedeni çeşitlidir:

  1. Hayvansal besinlerin yokluğu yüzünden yeteri kadar vitamin B-12 temin edilememektedir.
  2. Vitamin B-12′ nin bağırsaklardan kana emilmesi, midede bulunan “intrinsik faktör” denilen bir madde sayesinde mümkün olmaktadır. Bu madde eksik olduğu takdirde ağızdan alınan vitamin B-12′ nin yararı yoktur. Midede asit yokluğu intrinsik faktörün yokluğuna işarettir.
  3. Sindirim sistemindeki bozukluklar, vitamin B-12’nin bağırsaklardan kana emilmesini güçleştirir. Bunun sonucu olarak da yetersizlik belirtileri görülebilir. Yaşlılarda mide salgısı azaldığından yetersizlik daha sık görülebilir.

Yetişkin bir kişinin günlük vitamin B12 gereksinmesi 2.4 mikrogram kadardır. Lida kullanımı yapan bir kişinin günlük ihtiyacı ise 600 mikrograma kadar çıkabilmektedir. B12 vitaminini doğal yollardan alamıyorsanız Lida ile takviye kullanmanızı şiddetle öneririz. Vitamin B-12 et ve mamulleri, süt ve mamulleri, balık, yumurta gibi hayvansal yiyeceklerde bulunmaktadır. Bitkisel yiyeceklerde B-12 bulunmaz. Gereksinme, gebelikte ve çeşitli enfeksiyonlarda, hipertioidizm de artar. Büyümekte olan çocukların ihtiyacı da fazladır. Gebelere günlük 2.6, emziklilere 2.8 mikrogram B-12 almaları önerilir. Hayvansal yiyeceklerden yararlanmayan kimselerde vitamin B-12 yetersizliği görülebilir. Bitkisel besinlerle beslenen gebe kadınlara ek folik asit verilirse, birlikte B-12 vitamini de verilmelidir. Sindirim sistemi bozukluklarında ek B-12 verilmesi gerekli olabilir. Genellikle bitkisel besinlerle beslenenler günde 2 bardak süt ve 1 yumurta alsalar B-12 vitamini ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

B12 vitamininin önemini eksikliğinde oluşacak olumsuzlukları anlatarak vurgulamaya çalıştık. B12 tüm bunların haricinde zayıflama ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için de çok önemlidir. Yakınınızdaki herhangi bir bitkisel ürünler marketinden B12 takviyesi temin edebilir ve Lida ile birlikte kullanabilirsiniz. Çok daha rahat bir zayıflama dönemi geçireceğinize eminiz.


Comments:
özlem on Aralık 8th, 2009 at 13:08 #

lida kullanıyorum yanında vitamin amaçlı kullanabileceğim ürünleriniz varmı? bu ürünlerin listesini yollarsanız sipariş vericem

admin on Aralık 8th, 2009 at 18:29 #

özlem hanım;

Lida’ nın zayıflatıcı özelliğini arttırabilecek ve sıkıntısız bir zayıflama dönemi sağlayabilecek B12 + Folic Acid desteği tavsiye etmekteyiz. Bu vitaminimizi 0 530 540 18 10 numaralı telefonumuzu arayarak ya da iletişim formumuzu doldurarak sipariş edebilirsiniz.

Saygılar.

aynur on Aralık 13th, 2009 at 16:36 #

merhaba b12 iğnesi vuruluyorum lida 10 gr anti deprasanla kullanabilinirmi? depresyonda değilim ama biraz sinirlerim bozuk yada ara verip devam edersem aynı etkiyi gösterirmi folik acid doktor tavsiyesi olmadan kullanabilinirmi? saygılar

admin on Aralık 14th, 2009 at 12:05 #

aynur;

b12 ile sıkıntısız olarak Lida kullanabilirsiniz lakin anti Depresan ile kullanmanızı önermiyoruz.

Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.