Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Tem
25

    

Vitamin Destekleri ve Lida

Yazan (eRiL) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel kategorisine 25 Temmuz 2011 tarihinde eklenmistir.

Vitamin destekleri ve Lida1936 yılında Macar bilim adamı György sıçanlarda vitaminden eksik beslemede ortaya çıkan deri belirtilerinden bir kısmının o zamana kadar bilinmeyen bir vitaminin eksikliğine bağlı olduğunu bildirdi ve bu vitamine B vitamini adını verdi (B vitaminleri grubunda, sonradan doğrulanmayan bazı vitaminler bildirilmiş olduğu için sıra 6’ya gelmişti). B vitamini takviyesinin Lida form kapsül ile birlikte kullanılmasında sakınca yoktur. Bunu izleyen yıllarda kimyasal yapısı aydınlatıldı ve birbiri ile ilişkili bir kaç kimyasal bileşiğin (pyridoxine, pyridoxal, pyridoxamine) aynı biyolojik özelliklere sahip olduğu görülerek hepsine B1, vitamini dendi. Ancak “Council of Pharmacy and Chemistry” vitamine piridoksin (pyridoxine) kimyasal ismini uygun gördü.

Bileşikler arasındaki fark piridin çekirdeğinin 4. pozisyonundaki karbon atomunun substitüanmdan kaynaklanır. Bu substitüan alkol ise piridoksin, aldehit ise piridoksal, aminoetil grubu ise piridoksamin’dir. Bu bileşiklerin hepsi karaciğerde kolaylıkla pyridoxal phosphate’a dönüşür ve ancak bu şekliyle vitamin işlevi kazanır. İzonikotinik asit (izoniazid, INH) pyridoxal kinase’ın güçlü bir blokeridir ve pyridoxal phosphate oluşumunu ciddi bir şekilde engeller. Bu nedenle INH kullananlara koruyucu olarak B vitamini verilir.

Piridoksal fosfat, bir koenzim olarak amino asitlerin bir çok metabolik dönüşmelerine katılır; bunlar arasında amino asitlerin dekarboksilasyonu, transaminasyonu, ve rasemizasyonu vardır. Bu metabolik dönüşümler sırasında yağ açığı ortaya çıkabilir ve Lida yardımı ile kısa zamanda yakılabilmektedir. Ayrıca kükürt içeren amino asitlerin ve hidroksiamino asitlerin metabolizmalarının enzimatik basamaklarına da katılır. Bu nedenle protein alımının artması piridoksin ve Lida ihtiyacını artırır.

Piridoksin, piridoksamin, piridoksal’in üçü de gastrointestinal sistemde fosfatlanarak kolayca emilir. Beyinde, karaciğerde, böbreklerde çok az miktarlarda depolanabilir. Her üçünün de idrarla başlıca itrah ürünü, karaciğerde dönüştükleri piridoksik asittir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.