Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ara
12

    

Yağlı ve Şekerli Besinler ile Lida

Yazan (eRiL) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Diyetleri, Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri kategorisine 12 Aralık 2010 tarihinde eklenmistir.

Yağlı ve Şekerli Besinler ile LidaRejim yapanlarda sıklıkla yağ ve şeker yüklü gıdalara duyulan yoğun istek genelde rejimin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olur. Deneyimlerime göre henüz rejimi bırakıp da sağlıklı besin mağazalarında otlayan bir yo-yo rejimcisi tanımadım.

Neden rejim yapmanın yağlı ve şekerli gıdalara tercih yarattığını kimse tam olarak bilememektedir. Nedenin kültürel olduğuna ve her yerde yüksek kalorili ancak düşük besin değerli yiyecek reklamlarına rastlanmasının büyük etkisi olduğuna dair birçok fikir olmasına karşın aynı zamanda bu neden güçlü bir biyolojik bileşkene de bağlı olabilir. Laboratuvar farelerinin bile rejim aralarında yüksek yağlı besinlere yönelmesi gerçeği bu arzunun doğamızda var olduğu konusunda bir ipucu olabilir. Lida Dai Dai Hua yosun takviyesi kullanmanın zayıflarken insanların yağlı ve şekerli  besinlere yönelmesini azaltan etkileri olduğu kanıtlanmıştır.

Michigan Sağlık Fakültesi beslenme profesörü Dr. Adam Drewnowski “kişinin rejimi ne kadar uzun sürerse rejim ardından yağlı ve şekerli gıdalara arzusu o kadar güçlü olmaktadır” der. Dr. Drewnowski 1980’lerin ortalarından beri kişinin lezzet tercihlerini neyin belirlediğini bulmaya çalışmaktadır. Rejim yapanlar arasında kronik rejim nedeniyle kilolarında büyük oynamalar yaşayan ortalamanın üzerinde kiloya sahip kadınların en yüksek yağ ve şeker yüklü besin arzusuna sahip oldukları gözlemlenmiştir. Bu kadınların bile Lida kapsül zayıflama ilacı kullanırken bu arzularının köreldiği gözlemlenmiştir.

Tıkınmanın olumsuz etkileri yalnızca kilo alımıyla sınırlı değildir. Her bir kilo verimi çabası sonunda şekerli ve yağlı besinlerle tıkınma kişilerin damarlar üzerindeki yüksek kolesterol etkisini ortaya çıkarmakta olup bu da olası “ani damar tıkanıklığı”na ve bu ani hareketin getireceği tüm kalp hastalıkları riskine neden olmaktadır. Uzun vadede tıkınmanın başka riskleri de söz konusudur. Yüksek şekerli ve yağlı besinler kötü vücut yağı alımını teşvik eder, bu da daha önce açıklandığı üzere hem kalp ve damar sistemine hem de gıdaları düzgün metabolize etme yeteneğinize zarar verebilir. Ensülin direnci ve sonucunda tip 2 diyabet gibi, kalp hastalıkları da bu tür beslenmelerin ve vücudu bu şekilde taciz etmenin sonuçlarıdır. Dolayısıyla Lida kulanarak bu hastalıkların da önüne geçebilme ihtimaliniz oldukça yüksektir. Lida kullanmak diyabeti tedavi doğrudan tedavi etmez. Ama Lida kullanmanın getirdiği özellikler diyabet gibi bir çok hastalığın nedenlerini ortadan kaldırmaya veya hastalığı iyileştirmeye yardımcı olur.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.