Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
11

    

Yeme Bağımlılığına Neden Olan Faktörler

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Genel kategorisine 11 Ağustos 2012 tarihinde eklenmistir.

Yeme bağımlılığına neden olan faktörlerYemek yiyerek bir taraftan sorununu baskı altına alırken, diğer taraftan da yemeğe karşı fizyolojik bir bağımlılık geliştiriyor. Öyle ki 14 yaşına geldiğinde 100 kilo ağırlığa ulaşıyor. Kilo sorununun başlamasıyla birlikte aile içindeki bütün fertler Ahmet’ in bu sorununu çözmesi için seferber oluyor. Fakat bu yaşlarda kilo vermek için lida kapsül kullanılamaz.

Anneannesi onu bir diyetisyene götürürken, babaannesi bir başka uzmana götürüyor. Annesi ona her gün yağsız yemekler hazırlarken babası onu haftada üç kez spora götürmeye çalışıyor. Ahmet’ in gerçek sorunuyla ilgilenmeyen aile bireyleri bu “sahte sorun” karşısında birer yardımsever kesiliyor ve ona bu konuda yardımcı olabilmek için neredeyse birbirleriyle yarışıyor.

Ahmet, cinsel kimliğiyle yüzleşmesinin getirdiği sıkıntılar yetmezmiş gibi bir de aile fertlerinin “riyakârlıkları ve çaresizlikleri” ile boğuşuyor. Bu Ahmet’ i yeme bağımlılığına daha fazla itiyor ve bir müddet sonra Ahmet’ in kilo sorunu, bütün ailenin tek sorunu haline geliyor. Kilo sorunlarına bu yaşlarda lida ile müdahale etmek sakıncalıdır. Aile içi o bütün karmaşık dinamikler, bu sorun çerçevesinde örgütleniyor.

Aylin’de olduğu gibi Ahmet’ inkinde de, kilo sorununun temelinde aile içi, kültürel ve sosyal dinamikler yatıyor. Eğer yaşınız elveriyorsa kilo sorunundan lida ile kurtulabilirsiniz. Burada söz konusu olan bireyin, ailenin ve toplumun el ele vererek bir sorunu görmezden gelmesi, yani büyümeyi ve olgunlaşmayı engellemesidir.

Dolayısıyla burada da kilo sorununun sağladığı “nevrotik avantajlar” söz konusudur. Ahmet’in bu çözülemeyen kilo sorunu var olduğu müddetçe, hiç kimse gerçek sorunla yüzleşmek zorunda kalmayacak ve “mutlu mesut” yaşamaya devam edeceklerdir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.