Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
30

    

Yetişkinlerde Lida Kullanımı

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida Hakkında Uyarılar kategorisine 30 Haziran 2011 tarihinde eklenmistir.

Yetişkinlerde Lida kullanımıBebek rahim içi hayatında daima anneden yeteri kadar demir alarak doğar. Hatta kasları, karaciğer ve dalağında da kafi miktarda Demir deposu vardır. Eğer bebek vaktinden evvel doğmuşsa anneden yeteri kadar Demir almadan dünyaya gelmiş demektir. Süt bir çok besin elementlerinden zengin olmakla beraber Demirden fakirdir. Şu halde sütle aldığı Demir de günlük ihtiyacını karşılayamayacağı için kansızlık oluşabilir. Eğer bebek kafi Demir depoları ile birlikte doğmuşsa bu kendisine 34 ay kadar yetebilir. 4 ay sonra bebeğin anneden aldığı alyuvarlar da yaşlanarak harap olunca, ihtiva ettikleri Demir de depolarda toplandığı için bebek bunlardan da yararlanır. Obezite bebeklikten başlayan bir hastalık olabilir. Fakat bebeklere ve çocuklara Lida kullandırmak sakıncalıdır. Yetişkinlerde Lida kullanımı ise zayıflamak için çok gereklidir.

Bu suretle Demirden fakir sütle beslenmesine rağmen, bir yaşına kadar bu Demirlerden yararlanarak durumunu idare eder. Eğer bebeğe 3 ncü aydan sonra Demirden zengin yeşil sebze mamaları verilerek tedbir alınmazsa, bir yaşında süt kesimi zamanında bebekte Demir kansızlığı görülebilir. Buna da süt kansızlığı deriz.

Bebeklerine fazla Demir veren, ya da, sık, sık doğum yapan annelerde görülür.Eğer bir de anne, aslında, demirden zengin yiyecekler yemiyorsa, kansızlık daha ileri olabilir.Bunun dışında hamilelik sırasında kilo alımı fazlalaşır. Fakat hamilelik sırasında Lida diyet hapı kullanımı sakıncalıdır.  Anneler doğum sırasında da kan kaybettikleri için, her annede, az veya çok, bir kansızlık vardır. Bu şekildeki kansızlıklarda alyuvarların sayısı ve bunların içinde bulunan Hemoglobin dediğimiz demirli madde çok azalmıştır.Kansız kişiler zayıflık, halsizlik, çabuk yorulma, baş dönmesi, baygınlıktan yakınırlar. Yürümekle çarpıntı, nefes darlığı duyabilirler. Renkleri uçuk, yeşilimtrak soluktur. Solukluk gözlerde daha belirgindir.

Dilin üstündeki ince tüyler dökülmüş, dil küçülmüştür. Eğer dökülme yer yer olursa dil harita görünümü alır, kıp kırmızı, ateş kırmızısı bazan da soluk kırmızı renktedir. Üzerinde çatlaklar vardır. Dümdüz cam gibi, cilalanmış haldedir. Hasta yemek yerken dilinde ağrı ve yanmadan yakınır. Alt ve üst dudakların birleştiği yerde soyulma, kızarma, çatlama ve ağızda iltihaplar vardır. Bu şekilde doku bozuklukları bademcikler hizasında, boğazda, hatta yemek borusunda da olur. Hasta yemek yutarken, tıpkı bademcik iltihabı olmuş gibi, boğazında ağrı, batma duyar. Aynı bozukluklar mide de olur. Midedeki sindirim asit ve mayaları yok denecek kadar azalır, iştihasızdırlar, yemeklerden sonra da şişkinlikten yakınır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.