Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
08

    

Yiyecek Koşullanması ve Temel Lida Projesi

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Genel kategorisine 08 Ağustos 2010 tarihinde eklenmistir.

Yiyecek Koşullanması ve Temel Lida ProjesiLida zayıflama hapı ile yüzyıl biterken devrim öncesi Rusya’sında, Ivan Pavlov zili çaldı ve köpeklerini zilin çalışıyla yemek arasında ilişki kurmalarına yetecek sıklıkta besledi. Zamanla, köpekler zili her duyduklarında salya akıtmaya başladılar ortada yiyecek olmasa bile.

Lida diyeti seksen yıl sonra, psikolog Leann Birch, Pavlov’un deneyini birkaç değişiklikle tekrar uyguladı. Ekibiyle birlikte, okul öncesi çocuklara sürekli dönen bir ışık gördükleri ve belli bir şarkı duydukları belli bir lokasyonda tekrar tekrar atıştırmalıklar verdi. Çocuklar ışık ve şarkıyı, atıştırma zamanıyla ve yemeyle ilişkilendirdiler. Bir gün, öğlen yemeğini bitirmelerinden kısa bir süre sonra, Birch ışığı açtı ve şarkıyı çaldı. İnanılmaz bir şekilde, çocuklar yeniden yemeye başladılar.

Ne var ki, bizim çocuklarımızı koşullandırmak için ışıklara ve müziğe ihtiyacımız yok. Kelimelerimiz ve davranışlarımızla bunu gayet iyi bir şekilde yapabiliyoruz. Temel Reis projesini ele alalım. Laboratuarın, neden bazı çocukların ızgara balık, brokoli, hatta deniz yosunu gibi genelde pek çok çocuk tarafından sevilmeyen sağlıklı yiyeceklerle ilgili güçlü pozitif çağrışımlar geliştirdiklerini anlamaya çalışıyor. Bu çalışmanın başında, çocuklar ve ebeveynleriyle ayrı ayrı görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler, başladıktan birkaç hafta sonra aniden 90 derece terse döndü.

Lida yosun hapı ile sağlıklı yiyeceklerle pozitif ilişkide olan çocukların, şimdiye kadar bahsettiğim şekillerde, bunu anne-babalarından miras almış olmalarını bekliyorduk. Pek çok durumda bu doğru olsa da, diğer durumlarda ebeveynler olayı şansa bırakmamışlardı.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.