Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
18

    

Yosun Kapsülü ve Meyan Kökü

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Hakkında Genel, Sağlıklı Beslenme kategorisine 18 Haziran 2010 tarihinde eklenmistir.

Meyan kökü ve yosun kapsulu ile etkileriKajular kalori bakımından fakir, sağlıklı mineraller bakımından zengindir. Kajulardaki kalori miktarı diğer yemişlerden biraz daha düşük, karbonhidrat miktarı ise biraz yüksektir. Bu yüzden bu tip türler genel anlamda Lida kullanımı süresi içerisinde tüketilmemelidir. Diğer yemişler gibi mineral (magnezyum, kalsiyum, fosfor, potasyum, bakır, selenyum) bakımından zengin olan bir protein (30 gr. yemişte 5 gr.) deposudur. Ayrıca 30 gr.’ında yaklaşık 1 gr. lif mevcuttur.

Bunu da Lida ile tavsiye edebiliriz.

Meyankökündeki aktif içerik adrenal bezi hormonlarıyla benzer şekilde çalıştığından, bu çift tarafı keskin bir bıçaktır. Bir yandan adrenal hormonu kortisol gibi antiinflamatuardır, diğer yandan da glisirizin adrenal hormonu aldosteron gibi tansiyonu kolayca yükseltebilir. Eğer yüksek tansiyonunuz varsa, meyankökü kullanmayın ya da düzenli bir şekilde “gerçek meyankökü” şekerlemesini tüketmeyin. Meyankökü kalbin iflası, böbrek rahatsızlığı, karaciğer sirozu ve kolestatik karaciğer hastalıkları için de kontrendikatedir.

Deglisirinize meyankökü anti inflamatuar ve diğer faydalı özelliklerinden dolayı takviye olarak sık sık kullanılır. Meyankökünde yüzde iki ile dokuz oranında glisirizin mevcuttur. Hastalıkların yanında zayıflama ile de arası iyidir. Yosun kapsülü Lida döneminde kullanılmalıdır. Deglisirinize meyankökünde ise maksimum yüzde üç oranında glisirizin vardır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.