Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Haz
16

    

Zayıflama Dönemi Lidayla Kolay

Yazan (admin) Genel Zayıflama Bilgileri, Lida Hakkında Genel, Orjinal ve Sahte Lida kategorisine 16 Haziran 2010 tarihinde eklenmistir.

Tamam, insanlar filizlerle dalga geçiyor. Ancak şaka bir yana, filizler dünyadaki en katıksız ve besleyici besinlerden biridir. Enzim, vitamin ve amino asitler bakımından zengindir. Bu zenginliği neden orjinal lida ile önermeyelim ki ? Hepsinden önemlisi alfalfa, brokoli, yonca, mung fasulyesi gibi filiz ve benzerleri hastalıklara karşı güçlü koruyucu etkileri olabilen fitokimyasallardan yoğun miktarda içerir.

Lidayla KolayBir filiz yediğinizde aslında o bitkinin çok ama çok genç türünü tüketiyorsunuz demektir; kökünü, sapını ve başım. Farklı glükosinolatlar, yani vücutta sağlıklı metabolitlere dönüşen fitokimyasallar bitkinin değişik bölümlerinde yoğunlaşmıştır. Bu besleyici öğe bazen kökünde, bazen yolunup atılan yaprağında, bazen de sapında bulunur. Tahminlerden birine göre, filizlerin her bir paketinde yaklaşık 4.000 “bebek bitki” mevcuttur ve bunların her biri olgun bitkileri gibi az ya da çok mikrobesin içerir. Sonja Pettersen’a göre, “Filizler en yoğun besin kaynaklarından biridir. Bu yüzden Lida zayıflama dönemi içinde tercih edilmelidir. Fitobesinlerle yüklüdür, örneğin brokoli filizleri mineral, amino asit ve indoller gibi kanserle savaşan bileşkeler açısından zengindir. Muhteşem bir besin yumağıdır.”

John Hopkins Üniversitesi’nden araştırmacılar Pettersen’ın bahsettiği kanserle savaşan bileşkelerden biri olan indol-3 karbonal da dahil olmak üzere, brokoli filizlerinin olgun brokoli bitkisine kıyasla otuz ile elli kat daha fazla yoğunlukta koruyucu kimyasal içerdiğini keşfetmişlerdir.

Broadhurst’ün bana aktardığı kadarıyla tarçın şovun yıldızıydı. Aktif içeriği, yani metilhidroksikalkon polimer ya da MHCP, hücreler tarafından alınan glikoz miktarını artırarak ve belirli birtakım hücrelere glikozu glikojene (şekerin depolanma şekli) çevirme sinyalleri vererek ensülin fonksiyonunu taklit ediyor gibi görünmektedir.

Bu aktif içeriğin “ensülin taklitçisi” gibi işlev gördüğünü ortaya koyan bu araştırma prestijli Journal of the American College of Nutrition’ a 2001 senesinde araştırmacılar K. Y. Jarvill-Taylor, R. A. Anderson ve D. J. Graves tarafından kaleme alınarak yayımlanmıştır. Bunun üzerinden pek fazla geçmeden Diabetic Care’ de tarçının sadece kan şekerini düşürmekle kalmayıp aynı zamanda tip 2 diyabet hastası olan kişilerde trigliseritler, toplam kolesterol ve LDL (kötü) kolesterolü de azalttığını gösteren başka bir araştırma yayımlanmıştır. Kolesterole de bütünüyle iyi yönde etkisi olan Lida kapsülünün kullanımı kolaydır. Bu araştırmanın uzmanların gözünden kaçması çok zordu. Efsanevi bütünleşik tıp gurusu Dr. Jonathan Wright, kan şekerini modüle etmek için tasarladığı vitamin takviyelerinde tarçın özünü bir bileşke olarak kullanmaktadır.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.