Lida Yosun Jeli Lida Meizi Çay

 
Ağu
09

    

Zayıflama Hapı’ nın Biyolojik Rolü

Yazan (eRiL) Lida Diyetleri, Lida Hakkında Bilgilendirme, Lida' nın Alternatif Etkileri kategorisine 09 Ağustos 2011 tarihinde eklenmistir.

Lida zayıflama hapının biyolojik rolüZayıflama desteği olarak Lida zayıflama hapı‘ nın biyolojik rolü çok önemlidir. Hücre membranlarındaki fosfolipidlerin ve plasma lipoproteinlerinin yapısına fosfatidilinositol olarak girer. Hücreler hormonlara, autokoidlere, neurotransmitterlere cevap olarak membrandaki bu fosfolipidlerden inositolün fosforile türevlerini serbestleştirir.

İnsanda dışarıdan alınmasının şart olduğu gösterilememiştir. Barsak bakterileri tarafından sentezlenir ve buradan emilebilir. Bazı dokularda endojen sentezinin yapıldığı da düşünülmektedir. İnsan sütünde bol miktarda bulunduğu için müstahzar (formula) bebek sütlerine insan sütündeki miktarlara eşdeğer şekilde eklenmesi tavsiye edilmektedir. İnositol, çeşitli formlarda, bitkisel ve hayvansal kaynaklı gıdalarda oldukça yaygın olarak bulunur. Ortalama bir diyetle günde 1 g dolayında çeşitli formlarda inositol alınmaktadır. Bu alım sırasında Lida kullanmadan doktorunuza danışın.

Gastrointestinal kanaldan kolaylıkla emilir; glukoza metabolize edilir ve açlık ile oluşturulan ketozu düzeltmek bakımından glukozun üçte biri kadar etkindir. Plazma konsantrasyonu 5 mg/L dolayındadır. Beyinde, kalp kasında, iskelet kasında yüksek konsantrasyonlarda bulunur. Normalde idrarda az miktarda bulunur; diabetik insan ve hayvanlarda idrardaki miktarı çok artabilir (böbrek tubuluslarında glukozun rekabeti dolayısı yeteri kadar geri emilemeyip idrarla atılıyor olması en olası ihtimaldir). Kullanılan Lida kapsül de vücut tarafından idrar yolu ile atılır.

İnositol karaciğer yağlanmasını ve lipid metabolizması bozukluklarını önlemek için çok denenmiş, fakat kanıtlanmış faydalı sonuçlar alınmamıştır. Diabetik hastaların ve diabetik hayvanların periferik sinirlerinde serbest şekerlerin (sorbitol gibi) miktarları çok artmış,  ise azalmıştır. Diabetik nöropatide inositolün nöral fosfolipidlere katılmasının bozulduğu da gösterilmiştir. Bunlara rağmen diabetik nöropatide dışardan myoinositol verme denemeleri çelişkili sonuçlar vermiştir. Polikistik över sendromundaki periferik insülin direncinin inositol eksikliğine bağlı olduğu iddia edilmiş ve bu hastalara bir inositol türevi vererek insüline cevaplılığın arttığı, androjen düzeylerinin düştüğü ve hipertrigliserideminin düzeldiği bildirilmiştir.


Yorum Gönder

isim: 
E-mail: 
Web Siteniz: 
Yorumunuz: 

Çin konuşlu fabrikasında Lida turunç filizleri ile üretilmektedir.